Owocna współpraca

Młodzi siatkarze BBTS ATH Bielsko-Biała rokrocznie, i zawsze we wrześniu, korzystają z gościny Rekordu.

Uczestniczący na co dzień w rozgrywkach Młodej PlusLigi zawodnicy oraz sztab szkoleniowy zespołu korzystają w ten sposób z zapisów umowy pomiędzy Rekordem Systemy Informatyczne (mecenasem BTS Rekord), a bielską Akademią Techniczno-Humanistyczną w zakresie wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach.

W tym konkretnym przypadku mowa o nieodpłatnym udostępnieniu hali sportowej, w czasie gdy na obiekcie „Pod Dębowcem” odbywają się doroczne imprezy targowe. Tam właśnie swoją bazę treningowo-szkoleniową mają siatkarze BBTS ATH. W zamian logo firmy Rekord SI ulokowane jest na koszulkach meczowych zespołu siatkarskiego, a banery reklamowe rozmieszczane są w hali w trakcie spotkań Plusligi.

O kilka zdań na temat relacji Rekord – BBTS ATH, jak i o kilka ciekawych faktów dotyczących drużyny z Młodej Plusligi poprosiliśmy trenera zespołu – Pawła Gradowskiego.

Obustronne korzyści

- Współpraca między Rekordem Systemy Informatyczne, a naszą uczelnią trwa już pięć lat. Wcześniej rozgrywaliśmy nawet swoje spotkania „domowe” w hali przy Startowej. Obecnie ograniczamy się tylko do wrześniowych treningów, na czas trwania targów w hali BBOS-R-u „Pod Dębowcem”.

W ramach łączących nas relacji otrzymujemy nieodpłatnie możliwość trenowania na obiekcie w Cygańskim Lesie. Rewanżujemy się zamieszczając logo firmy Rekord SI na naszych strojach, stronie internetowej, jak i banerach reklamowych na meczach Plusligi. Jest to dla nas korzystny układ, bo we wrześniu praktycznie nie mielibyśmy gdzie trenować, nasza uczelniana hala nie spełnia bowiem wymogów ze względu na jej rozmiary.

Historyczny wynik

- Wszyscy siatkarze naszej drużyny studiują na Akademii Techniczno-Humanistycznej i mieszczą się w przedziale wiekowym 19-23 lat, a czterech z nich to aktualni pierwszoroczniacy. Swoją uwagę skupiamy przede wszystkim na rozgrywkach Młodej Ligi, jak i Akademickich Mistrzostwach Śląska i Polski.

W zeszłym roku – co jest godne uwagi – osiągnęliśmy historyczny wynik dla naszej uczelni. Na 250 startujących reprezentacji uczelnianych w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce, zajęliśmy 7 miejsce. Jeśli chodzi o uczelnie techniczne, to zostaliśmy brązowymi medalistami Mistrzostw Polski!

Płynne przejście wychowanków

- Przejście naszych zawodników do seniorskiego zespołu BBTS jest płynne, ale musi się na to złożyć kilka czynników. Przede wszystkim umiejętności indywidualne, wzrost, jak i zapotrzebowanie na danej pozycji w pierwszym zespole. Jednym z podstawowych zawodników na nowy sezon PlusLigi może być Wojciech Siek, który jeszcze niedawno grał w naszym zespole. Co ciekawe, uczęszczał on także do Szkoły Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord, w jej poprzedniej siedzibie przy Boruty-Spiechowicza.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych wzajemnych relacji z firma Rekord oraz ośrodkiem przy ulicy Startowej. Naszym celem są medale w Młodej Pluslidze, Akademickich Mistrzostwach Polski, jak i Akademickich Mistrzostwach Śląska. Współpraca z Rekordem na pewno pomaga nam w dążeniu do realizacji tych celów.

Skądinąd dawne to już po prawdzie czasy, ale starsi kibice męskiej siatkówki w naszym mieście pamiętają, gdy w hali w Cygańskim Lesie (wtedy obiekt „Budowlani”) swoje mecze ligowe rozgrywali siatkarze BBTS Włókniarz, czy Włókniarz Metalplast, a wśród nich takie tuzy jak m.in. Jacek Żytowiecki, Henryk Kubica, Wiesław Popik, Rafał Kwasowski, czy Piotr Gruszka.

ŁB/TP/foto:siatkowka24.pl/Facebook Młody BBTS ATH