O klubie

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord powstało z inicjatywy zapaleńców-działaczy sportowych z bielskiej dzielnicy Lipnik (zob – link Historia) w 1994 roku. Dowodem Ich zapału oraz innowacyjności, było to, że jeszcze jako klub Lipnik należeli do współzałożycieli Ligi Halowej Piłki Nożnej Pięcioosobowej z czasem przekształconej w Polską Ligę Halową. Od 2000 roku klub ma, już jako Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord swoją siedzibę na terenie Ośrodka przy ul. Startowej 13. Na wydzierżawionym od Gminy Bielsko-Biała terenie powstał gruntownie zmodernizowany obiekt rekreacyjno-sportowy. Administratorem całości jest powołana w 2002 roku Rekord Sportowa Spółka Akcyjna. Pod szyldem SSA Rekord w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w futsalu występują zawodnicy klubu. To m.in. ta instytucja była jedną z inicjujących powstanie profesjonalnie zorganizowanej i prowadzonej Ekstraklasy Futsalu.

Za każdym z tych przedsięwzięć stoi osoba Janusza Szymury, prezesującemu zarządowi BTS Rekord i Rekord SSA, a nade wszystko Grupy Rekord, na czele z głównym sponsorem działań Klubu – firmą Rekord Systemy Informatyczne (link – Rekord SI). Prężna działalność na niwie biznesowej, społecznej i sponsorskiej pozwoliła sięgnąć po mnóstwo laurów o randze lokalnej i ogólnopolskiej.

Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord posiada 3 drużyny seniorskie. Zespół futsalowy prowadzony przez Andrzeja Szłapę występuje na szczeblu ekstraklasy i jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Drużyna seniorów pod opieką trenera Wojciecha Gumoli na co dzień rywalizuje w III lidze. Natomiast w II lidze kobiet występuje drużyna prowadzona przez Tomasza Skowrońskiego.

W klubie na co dzień trenuje blisko trzystu zawodników i zawodniczek. Opiekę nad nimi sprawuje grupa ponad 20-trenerów. Bardzo istotny w procesie szkolenia futbolowo-futsalowego jest fakt, że Towarzystwo Sportowe Rekord od 2010 roku jest organem prowadzącym, Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Od 2012 roku zajęcia szkolne prowadzone są w nowym budynku mieszczącym się na terenie klubowych obiektów.

Od 2004 roku Beskidzkie Towarzystwo Sportowe Rekord posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS nr 146148).

Zarząd Towarzystwa

Prezes Towarzystwa Janusz Szymura
Wiceprezes ds. organizacyjnych Tadeusz Pagieła
Wiceprezes ds. sportowych Jarosław Krzystolik
Członek Zarządu ds. futsalu Piotr Szymura
Członek Zarządu ds. III ligi Piotr Kuś
Członek Zarządu ds. piłki kobiet Ryszard Piskorz
Członek Zarządu ds. druż. młodzieżowych Bogusław Matloch

 

Trenerzy drużyn seniorskich

Ekstraklasa Futsalu Andrzej Szłapa
III Liga Śląsko-Opolska Wojciech Gumola
II Liga Kobiet Tomasz Skowroński

.