Rekord B-B – GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:1)

Mecz wiosny w Cygańskim Lesie, to tak najkrócej o meczu bielszczan z liderem!

O piłkarskim poziomie spotkania można wyrażać się wyłącznie w superlatywach. Oczywiście zespół oraz sztab szkoleniowy lidera nie jest ukontentowany końcowym wynikiem, ale to „rekordziści” zrobili na boisku o wiele więcej, aby wywalczyć trzy punkty. I w jakiejś mierze goście sami sobie są winni takiemu rozstrzygnięciu. Dobrej i pomysłowej gry wystarczyło jastrzębianom tylko na 20-25 minut. Przy rosnącej ofensywie „rekordzistów” GKS jedynie ograniczał się do coraz rzadszych odpowiedzi. A gra podopiecznych Wojciecha Gumoli musiała zaimponować. Niepomni 120-stu minut środowej, pucharowej potyczki biało-zieloni tylko na początku ustępowali wyżej notowanemu konkurentowi. Po mnie więcej 30-stu minutach gra toczyła się na warunkach dyktowanych przez gospodarzy. Co warto podkreślić, w ich szeregach tego dnia nie było słabych punktów, a kilku z graczy zaliczyło najlepsze zawody tej wiosny. To w sumie złożyło się na najlepszy mecz w rundzie rewanżowej w wykonaniu „rekordzistów”.

Osobną, także wartą podniesienia kwestią, jest uroda goli strzelanych przez bielszczan. Każdy z nich był godzien filmowej kamery (co niebawem postaramy się zaprezentować), ale bramka Michała Bojdysa na 1:1, zdobyta po efektownej przewrotce, byłaby ozdobą każdego ze stadionów świata.

TP/foto: Paweł Mruczek

Zapis naszej relacji „live”:

GKS 1962 Jastrzębie

3

1

Bramki
'40 Bojdys, '56 Ogrocki, '74 Nagi '14 Caniboł (rzut karny)
 Składy
Żerdka – Maślorz, Bojdys, Rucki, Dudek (84. Waliczek), Ogrocki (70. Gaudyn), Nagi, Hilbrycht, Żołna (88. Czernek), Solorzano (83. Hałat), Kubica Świerczek – Kulawiak (61. Kopacz), Kawula (83. Musioł), Szymura, Zajączkowski (73. Szczęch), Ali, Ruda. Tront, Caniboł, Jadach, Szczepan (80. Gaszka)
 żółte kartki
'42 Ogrocki, '90 Hałat '34 Zajaczkowski, '66 Kawula

Koniec meczu.

90+2. Dyskusyjna kartka dla Hałata; mocno popracował w obronie Hilbrycht.

90+1. I jeszcze rzut wolny GKS-u z dala od bielskiej bramki.

90+1. Optymalne podanie Nagiego do Czernka, który przegrywa pojedynek z bramkarzem GKS-u!

90. Doliczony czas gry - 2 minuty?

89. Dośrodkowanie Czernka przechwytuje Świerczek.

88. Żołna jest dziś na boisku - wszędzie; no a od chwili już na ławce.

87. Gaudyn czysto zatrzymuje szarżę Szczęcha.

87. Jastrzębianie nerwowo i niecierpliwie.

85-86. Bielszczanie konsekwentnie starają się prowadzić grę na połowie gości.

83-84. Mini-serial zmian.

82. Dobrze pokazał się na lewej stronie Dudek.

81. Rzut rożny po akcji Szczęcha.

79-80.Nieustępliwie walczą "rekordziści", spory napór gości..

78. Hilbrycht łatwo odbiera piłkę Szczepanowi pod polem karnym.

77. Uderzenie z kąta Alego, na posterunku Żerdka.

76. Głową obok bramki - Rucki.

75. Gol - nagroda za to, że gospodarze nie zamknęli się mimo prowadzenia.

74. Idealna wrzutka z lewej strony, niezbyt mocno uderzając głową Nagi z 8. metrów pokonuje Świerczka.

72. Kawula z Żołną, Maślorz z Jadachem - ileż tu ciekawych pojedynków; nad bramką Solorzano

70. Faul Kopacza na Żołnie.

69. Jadach bierze na siebie ciężar gry, powstrzymany rajd Kubicy po drugiej stronie boiska.

68. Znakomity pościg Żołny za Kopaczem.

67. Żywy i otwarty mecz trwa, Rucki zatrzymuje szarżującego Alego.

66. Taktyczny faul Kawuli na Żołnie.

65-66. Ostrzał bielskiej bramki.

64. A po drugiej stronie - Żołna, po jego podaniu pogubił się trochę Kubica, Solorzano uderzył obok bramki z 15-stu metrów.

64. Ofensywę na prawej stronie napędza Maślorz.

62-63. Oczy licznych kibiców skupione na połowie bielszczan, tu teraz dzieje się o wiele więcej.

61. Pierwsza zmiana w meczu.

61. Korner dla GKS-u; po strzale Jadacha świetnie broni Żerdka.

60. Hilbrycht zza linii pola karnego z rykoszetem, łapię piłkę bramkarz

59. Chyba zanadto rozochocili się "rekordziści", Bojdys na prawym skrzydle.

57-58. Dobrze uzupełniają się w środku pola Nagi z Hilbrychtem.

56. Akcja godna kamery; Dudek do Żołny, precyzyjne dogranie - główka Ogrockiego i goooool!

54. Twardy bój Bojdysa ze Szczepanem.

52. Znów gospodarze na dłużej zagościli na połowie jastrzębian, faul Kubicy.

50-51. Groźnie pod bielską "szesnastką", udany powrót do głębokiej obrony Hilbrychta.

49. Nęka defensorów gości Żołna.

48. Agresywnie naciskają Żołna z Kubicą.

47. Wrzutka Alego, wybija piłkę Rucki.

46. Ali nie opanował piłki w polu karnym, murawa jest b. śliska.

46. Oba zespoły bez zmian na boisku, piłka na środku - zaczyna GKS.

Koniec pierwszej, bardzo ciekawej połowy.

45. Na spalonym Szczepan; doliczony czas gry.

44. Świetny dorzut Jadacha, żaden z graczy GKS-u nie zdążył do tego podania.

43. Zrobiło się "meczycho", że hej!

41-42. Bielszczanie nadal w ataku, faul Ogrockiego - kartka.

40. Takie gole tylko na "Estadio Startowa" - z przewrotki Bojdys, bramkarz bez szans - gol!!!

40. Ruszył skrzydłem Żołna, z pierwszej piłki uderza Kubica, ale fantastycznie broni Świerczek - róg.

39. GKS przeszedł do prostego, ale skutecznego schematu: szczelna obrona - kontratak.

38. Nad bramką strzela Ruda.

37. Wzrasta przewaga Rekordu.

36. Seria efektownych kiwek Solorzano.

34. Sporo fauli po obu stronach, czy arbiter nad tym zapanuje?

32-33. Od kilku długich minut grę prowadzą "rekordziści", przydałby się jakiś konkret.

31. Dobra interwencja Żerdki na przedpolu.

30. Przewinienie na Hilbrychcie 20 metrów od bramki Świerczka, nad poprzeczką bije Solorzano.

28. Maślorz dwukrotnie blokuje strzały Jadacha, rzut rożny.

27. Popsuł dośrodkowanie Ali.

26. Wątpliwy faul Maślorza na Jadachu, rzu wolny z boku pola karnego Rekordu.

25. "Rekordziści" naciskają, ale brakuje dokładnosci; a tymczasem nad stadionem deszcz.

24. Kawula wślizgiem powstrzymuje przed polem karnym Solorzano.

23. Na spalonym Szczepan.

22-23. Bielszczanie na razie starają się sforsować obronę gości zbyt prostymi środkami.

21, Korner po uderzeniu Alego. z dystansu mocno chybił Kulawiak.

20. Bielszczanie znacznie wyżej ustawili szeregi obronne, ale to rodzi niebezpieczeństwo kontr.

18-19. Jastrzębianie bynajmniej nie cofnęli się na własną połowę.

17. A może utracony gol pobudzi gospodarzy?

15. Tak swoją drogą, który to już karny tej wiosny odgwizdany bielszczanom?

14. Piłka po płaskim strzale i po palcach Żerdki w bramce, trafia Caniboł.

13. Faul Dudka lub Bojdysa (?) na Canibole - rzut karny.

12. Do gry z kontrataku zmuszeni "rekordziści",

10. Caniboł nie daje swobody Bojdysowi przy wyprowadzeniu akcji, pressing gości.

8. Akcje prawą stroną inicjuje Ali.

6-7. Wszystkie akcje zaczepne z obu stron kończą się przed polem karnym.

5, Żołna uprzedził Kulawiaka w polu karnym, rzut rożny dla GKS-u.

4. Dużo walki, ale toczonej fair w środku pola.

3. W kontrze Rekord, Kubica do Żołny - szybszy Świerczek.

1-2. Aktywnie od startu jastrzębianie.

1. Rozpoczynają gospodarze.

Jastrzębianie może nieśpiesznym, ale w miarę równym krokiem zmierzają ku II lidze. Nad drugim w tabeli Ruchem Zdzieszowice mają pięciopunktową przewagę, a nad plasującymi się na 9. pozycji bielszczanami dystans tuzina „oczek”. Ekipa GKS-u ma swoje problemy personalne (kartki i kontuzje) oraz mały regres formy (trzy mecze z rzędu bez zwycięstwa), ale i „rekordziści” nie są wolni od kłopotów (uraz Sobika, dzielenie obowiązków ligowych z pucharowymi). Niemniej, czekamy na dobrej jakości widowisko. Gospodarze wystąpią w strojach zielonych, piłkarze GKS-u na żółto-czarno; sędziuje – Groń z Zabrza. Początek meczu o godz. 13:00.