AZS Biała Podlaska – Rekord B-B 6:2 (2:1)

Po raptem dwóch dniach treningowych zajęć II-ligowe „rekordzistki” rozegrały swój premierowy sparing.

A rywal należał do tych z najwyższej półki. „Akademiczki z Białej Podlaskiej zajęły ósmą lokatę w ubiegłym sezonie kobiecej Ekstraligi, a gra kontrolna z bielszczankami była jednym z ostatnich akcentów ich zgrupowania w Kętach.

AZS PWSZ Biała Podlaska – Rekord Bielsko-Biała 6:2 (2:1)

Gole dla Rekordu: Kubaszek (8. min.) i Gabzdyl (86. min.)

Rekord: Berdys (Chowaniec) – Cwajna, Łyczko, Ziejka, Kupczak, Kaim, Franaszek, Kubaszek, Moskała, Skolarz, Marchewka oraz Chrząszcz, Bysko, Nowacka, Ruzhytska, Gabzdyl

Pomeczowa opinia trenera – Tomasz Skowroński: - Jesteśmy w treningu dopiero od dwóch dni, więc zrozumiałe są jeszcze braki kondycyjne. Jak to ktoś oglądający z boku spotkanie trafnie określił – pod koniec sparingu AZS opadł z sił, a nasz zespół - „zdechł”. Pierwsza część meczu w naszym wykonaniu wyglądała całkiem fajnie, nawet zdobyliśmy bramkę na 1:0. Po przerwie „akademiczki” zagrały wyższym pressingiem, co jak widać po końcowym wyniku okazało się skuteczne. Najważniejsze jednak dla nas jest to, że każda z zawodniczek wystąpiła w meczu przez minimum 25 minut oraz fakt, iż w dobrym zdrowiu możemy jechać już w najbliższą sobotę na zgrupowanie do Kępna.